PAKIET ŚLAD WĘGLOWY

Co to jest ślad węglowy?

Ślad węglowy jest sumą emisji pośredniej lub bezpośredniej gazów cieplarnianych osoby, przedsiębiorstwa, usługi lub produktu. Stanowi informację o wpływie danej jednostki na klimat.

Po co obliczać ślad węglowy?

Co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby zwiększyć konkurencyjność klimatyczną jednostki, a po drugie, aby realizować cel zerowej emisji netto. Organizacje, które są lub będą zobowiązane do sprawozdawczości informacji zrównoważonego rozwoju muszą ujawniać wielkość śladu węglowego. Obowiązek ten wynika wprost ze standardów raportowania. Dzięki identyfikacji śladu węglowego organizacja ma możliwość jego zrozumienia, monitorowania, ale najważniejsze, może przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu działalności na środowisko. Każda organizacja powinna ustanowić konkretne cele redukcyjne tak, aby zmniejszyć emisję do 2030 i osiągnąć zerową emisję netto do roku 2050.

Dla kogo jest pakiet Ślad Węglowy?

Dla organizacji, które dążą do działalności zrównoważonej środowiskowo, a dekarbonizacja jest ważnym elementem ich strategii biznesowej. Świadomość emisyjności jednostki może pomóc w uzyskaniu zielonego finansowania ze źródeł zewnętrznych.

zobacz więcej
pakiet ślad węglowy

Czym jest usługa proponowana przez Investeko Serwis?

Jest to usługa dedykowana przedsiębiorcom, którzy nie posiadają rozbudowanej jednostki zajmującej się obszarami ochrony środowiska, a za realizacje obowiązków odpada np. dział BHP. Realizując umowę w tym systemie klienci mają dostęp do naszej specjalistycznej wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem. Umowy na realizację pakietów rozliczane są w systemie abonamentowym.

Jakie korzyści wynikają z wyboru pakietu Ślad Węglowy?

RAPORT

informujący o śladzie węglowym

OPIEKUN OBIEKTU

czuwający nad zagadnieniami środowiskowymi firmy

PROTOKÓŁ Z AUDYTU

pigułka spersonalizowanej wiedzy środowiskowej

TERMINOWOŚĆ

składanych sprawozdań, oświadczeń czy formularzy

Sprawdź nasze pozostałe usługi

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy