Certyfikacja breeam

Czym jest certyfikacja BREEAM?

BREEAM to system oceny i certyfikacji zrównoważonego rozwoju budynków, projektów lub aktywów na różnych etapach cyklu życia. W przypadku budynków eksploatowanych obowiązuje standard BREEAM In-Use, którego celem jest m.in. potwierdzenie niskiego wpływu aktywa na środowisko. Certyfikacja BREEAM przeprowadzana jest przez zewnętrznego licencjonowanego asesora w następujących kategoriach Health and Wellbeing, Energy, Transport, Water, Resources, Resilience, Land Use and Ecology i Pollution. Wynikiem oceny jest certyfikowany rating dla części, które zostały poddane ocenie (aktywa, zarządzanie).

zobacz więcej
certyfikacja breeam

Jak pomagamy?

Nasza rola w procesie certyfikacji BREEM In-Use polega na opracowaniu wymaganej przez asesora dokumentacji w języku polskim lub j. angielskim wg obowiązującego standardu. Dysponujemy zapleczem specjalistów z różnych dziedzin inżynierii środowiska tj. gospodarka odpadami, biotechnologia, ochrona powietrza, ochrona środowiska i gospodarka wodno-ściekowa. Posiadamy bogate doświadczenie w przygotowywaniu opracowań wg manuala Breeam In Use SD6063 –V6.0.0. w następujących kategoriach:

  • RSL 01 Flood risk assessment
  • RSL 03 Natural hazard risk assessment
  • RSL 06 Emergency plans and climate-related physical risks
  • RSL 07 Climate-related transition risks and opportunities
  • RSL 08 Social risk and opportunities
  • LUE 03 Ecology report
  • LUE 04 Biodiversity management plan

Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji na nie tylko na potrzeby BREEAM, ale wspieramy klientów również przy certyfikacji GRESB.

Jak współpracujemy?

Klient zgłasza do nas zlecenie przygotowania dokumentacji wskazanej przez asesora. Do realizacji tematu przydzielany jest specjalista, który pozyskuje niezbędne materiały, przeprowadza wywiad z klientem, a następnie wykonuje opracowanie zgodnie z kryteriami wymaganymi w obowiązującym manualu. Wynikiem pracy jest przygotowany w oprawie graficznej raport BREEAM.

Napisz do nas

Sprawdź nasze pozostałe usługi

MASZ PYTANIA?

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy